קליניקה לרפואה סינית

דיקור משולב טווינא

טווינא היא שיטת עיסוי עמוק שמקורה בסין העתיקה. פירוש השם ׳טווינא׳ הוא ׳למשוך ולתפוס׳ ועל זה מבוססות הטכניקות השונות בטווינא. במהלך העיסוי אני לוחצת על נקודות טריגר שעוזרות לשחרר שרירים תפוסים, להרגיע את הנפש ולעזור לגוף בפינוי רעלים.

אני משלבת את טיפול הטווינא עם הדיקור, כדי לקבל תוצאות מקסימליות.

הטיפול בטווינא מתמקד באיזורים בהם נרצה לרכך שרירים מכווצים ולהניע את הדם, הצ׳י ונוזלי הלימפה ולשפר טווחי תנועה במפרקים. העבודה בטווינא היא נקודתית, עמוקה וממוקדת ומאד משחררת.

הטווינא יכולה להועיל במגוון מצבים רפואיים – מתח נפשי, נוקשות שרירים, כאבים אורתופדיים, קשיי שינה, עצירות, אי שקט נפשי.

דיקור סיני

שיטת טיפול סינית עתיקה שמתבצעת עם מחטים דקיקות על פני מרידיאנים, שהם ערוצי האנרגיה בגופנו ועליהם פזורות נקודות. לכל נקודה יש תפקיד שונה: עידוד הפרשת אנדרופינים, השפעה על האיברים בגוף, הקלה על כאבים. התחושה שקוראת בגוף במהלך הדיקור היא תחושה מיוחדת, של שחרור, זרימה ורוגע.

הצ׳י מניע את האיברים והחומרים בגופנו, הצ׳י הוא אנרגיית החיים – כוח החיות. בזכותו הלב פועם, הריאות מכניסות ומוציאות אויר, הקיבה מעכלת את המזון. בלי הצ׳י הגוף הוא חומר נטול חיים, הצ׳י מניע לנו את האיברים.

הדיקור התגלה בסין לפני 3000 שנה. מצאו אז שמגע ותנועה בנקודות מסויימות, עוזר לרפא מחלה או כאב במקום אחר בגוף וגם במקום עצמו. 

הדיקור עוזר להניע / לחזק את הצ׳י במצבים בהם הגוף מרוב עומס, מתח, לחצים, תזונה רוויה ברעלים, שינה לא איכותית ועוד מצבים שגורמים לצ׳י בגוף להיתקע.

קערות טיבטיות וקולנים

הם שני כלים מופלאים שמונחים על הגוף ומפיקים צלילים עדינים ורטטים עמוקים שמעודדים תנועה של צ׳י. הקולנים והקערות משתלבים כחלק מטיפולי המגע בקליניקה.

הקולנים הם מעין מזלגות שמונחים על נקודות שפזורות על גבי המרידיאנים וגורמות לשפעול שלהן.
הן יוצרות רטט עמוק שמורגש באיזור שעליו הוא מונח וקצת מסביבו, הם יוצרים תחושה מאד מרגיעה ומרפה.

הקערות הטיבטיות הן כלי טיפולי מדהים, הצלילים שלהן חודרים לתוך הרקמות ומשרים רוגע. הן יוצרות זמן הדהוד רב ובכך יכולות לאפשר לפתוח חסימות אנרגטיות, לשחרר מתחים ולגרום לתחושה של ריחוף. הקולנים משתלבים בקליניקה כחלק מהטיפול של הדיקור והטווינא.

כוסות רוח

שיטת טיפול מסורתית בת אלפי שנים במגוון תרבויות בעולם.
הכוסות מונחות בוואקום על העור באיזורים שבהם הצ׳י תקוע ונוצר כאב – גב תחתון, צוואר, שכמות, כתפיים, ברכיים.

הכוסות משתלבות כחלק מטיפול הדיקור או הטיפול המשולב- דיקור וטווינא בקליניקה.

המשיכה של העור מביאה לתנועה של הרקמה, הנעה של הדם, הצ׳י ונוזלי הלימפה ובכך לשפר ולחדש את הרקמה. לעיתים הכוסות משאירות סימן אדום שעובר אחרי מספר ימים.

את הכוסות אני משלבת בקליניקה כחלק מהטיפול השלם בהתאם למצב המטופלת.

קליניקה רפואית

טיפול אינטגרטיבי צ’י ואנרגיה  פילוסופיה ועקרונות

למי זה טוב?

טיפול בכאב מערכת החיסון  חרדות וסטרס רפואת נשים ועוד

דילוג לתוכן