ייעוץ וליווי תזונה ושינוי אורח חיים

ייעוץ תזונתי

התזונה והבריאות הטבעית תפסו מקום מרכזי בחיי ועזרו לי לדייק פלאים את העשייה, האישית ועם המטופלים.

הייעוץ מתבצע בקליניקה ברמת השרון או בזום, אורך כשעתיים שבהן אנחנו עושים אבחון מדוייק, ודנים יחד בסיבות שגרמו ליציאה מאיזון.

אחרי שהבנו את הסיבה או הסיבות אפשר להתחיל לבנות תוכנית מסודרת שתעזור לאדם לחיות חיים בריאים וטובים, ללא סבל ומכאובים. בונים תפריט מותאם אישית של תזונה טבעית ואורח חיים בריא.

ניתן לשלב אחרי הייעוץ גם סדרה של טיפולי דיקור שיעזרו לגוף לחזור לאיזון או תוכנית ליווי חודשית הכוללת שיחת טלפון שבועית של חצי שעה וזמינות בוואטס אפ.

בריאות טבעית

מאד משמח אותי לראות איך הבריאות הטבעית תפסה תאוצה בשנים האחרונות.

יותר ויותר אנשים רוצים להשקיע בנכס היקר ביותר שלהם שאין לו חלקי חילוף – הגוף.

בבריאות הטבעית רואים את האדם כמכלול שלם ומנסים להתבונן בו בכל המישורים כמו: חשיפה לשמש, תרגולי נשימה, האם יש מספיק שעות שינה בלילה והאם השינה מספקת, האם יש זרימה רגשית או שיש רגשות תקועים שלא נותנים לצ׳י לזרום. וכמובן גם הדלק שנכנס לתאים שלנו שזה המזון שבלעדיו הגוף שלנו לא יכול לחיות בהרמוניה.

ההתבוננות באדם כמכלול שלם היא הכרחית להבנת הסיבה שגרמה לחולי.

הבריאות שלנו מורכבת מגורמים שונים ההתייחסות אליהם תביא אותנו לפתרון הבעיה מהשורש.

תזונה טבעית

השקפת העולם של התזונה הטבעית נקבעה על ידי רופאים ואנשי מדע לפני למעלה ממאתיים שנה. ד”ר שלטון, ד”ר טילדן ועוד רופאים צדיקים שחקרו את ההשפעה הטובה שיש לתזונה ולבריאות הטבעית על האדם.

מאות אלפי אנשים החלימו מתחלואות והגיעו לחיים בריאים וטובים בזכות הדרך הזאת, חיים חדשים נגלו.

מבחינת המבנה האנטומי והפיסיולוגי שלנו ולפי החושים הטבעיים שלנו, המזון המתאים לנו ביותר וטעים לנו בצורתו הטבעית הוא פירות. אנחנו גם זקוקים לירקות, לעלים ירוקים, אגוזים וזרעים. אם רוצים, אפשר להוסיף לתפריט גם קטניות ודגנים, מאד רצוי שיהיו מונבטים.

ככל שיגדל אחוז הצריכה היומית שלנו ממזון לא מעובד ולא מתועש כך נקדם את גופנו יותר לבריאות. וככל שהמזון שאנו צורכים יהיה יותר חי, כזה שלא עבר בישול גם נקדם את גופנו לבריאות מייטבית.

תזונה מבוססת מזון חי מאפשרת לגוף שלנו לנקות פסולת ביעילות. כשאין מצבורים של רעילות, אין תחלואות. ברגע שנאפשר לגוף לנקות רעלים מבלי להעמיס עליו עם רעלים עודפים מהתזונה, מרגשות תקועים, מחוסר בפעילות גופנית ובשעות שינה – תתאפשר הבריאות.

רואו פוד - מזון צמחי חי

רואו פוד הפך לצמד מילים חושני ביותר בשנים האחרונות. אנשים בעולם נוטשים את המזון המבושל ונוהרים לעברו בעניים עצומות.

איך הפך המזון הצמחי החי להיות הדבר הכי חם ולמה אנשים נטשו את המזון המבושל?

כשאנחנו אוכלים פרי טרי או סלט פירות על פי רוב מרגישים קלילות. הפירות עוברים ממש במהירות במערכת ואנחנו נשארים רעננים ומלאי אנרגיה. גם ירקות טריים מתעכלים מהר, לא מהר כמו פירות אבל העיכול שלהם דיי זריז.

זה קורה בין היתר בגלל שבמזון חי יש כמות אנזימים גדולה ומגוונת. במזון המבושל אין בכלל אנזימים כי הם רגישים ונהרסים בחום של 46-47 מעלות.

חוץ מהרס של אנזימים, הבישול ממעיט מערכו של המזון, משנה את המבנה שלו, גורם לו לאבד ויטמינים ומינרלים מסויימים והופך אחרים לפחות יעילים לגוף המזון המבושל גם גורם לגוף לבזבז משאבים רבים בעיקולו.

לכן נרצה להמעיט באכילה של מזון מבושל.

מזון צמחי חי – רואו פוד כולל את המזון הכי טעים לאדם בצורתו הטבעית – פירות טריים, ירקות עלים ירוקים ומעט אגוזים, שקדים וזרעים.

כשניזונים ממזון צמחי חי מאד חשוב להקפיד שהתפריט יהיה מבוסס על פירות, עלים ירוקים וירקות ושהאגוזים השקדים והזרעים יהוו כמות קטנה מהתפריט ולא יבססו את התפריט בגלל כמות השומן הגדולה שהם מכילים.

אפשר לבסס את התפריט על מזון צמחי חי במלואו ואפשר גם שרק חלקו יהיה מזון צמחי חי אבל חשוב לזכור; ככל שנרבה בצריכת מזון חי שלא עבר בישול, נקל על הגוף שלנו בפינוי הרעלים וצבירת הפסולת.

אז מה זה בעצם ניקוי רעלים?

ניקוי רעלים תפס תאוצה בשנים האחרונות, הוא נקשר בירידה במשקל ובעוד שלל הבטחות לבריאות מיטבית אבל יש הרבה חוסר הבנה סביב הנושא הזה כי הגוף הוא הרי מכונה מופלאה, בכל רגע ורגע הוא בונה ומפרק את הרקמות, מחדש את התאים שלנו.

ניקוי רעלים קורה כל הזמן!

כל התאים והרקמות שלנו מתחלפים בכל רגע ורגע, התאים המתים הם פסולת שהגוף מפנה ביעילות דרךהשתן הצואה העור..

לצערנו בעידן המערבי יש שפע של רעלים שמגיעים אלינו מהסביבה כמו למשל מחומרי הקוסמטיקה והנקיון שנספגים דרך העור ודרך מערכת הנשימה ישר למחזור הדם.

יש גם הרבה רעלים שמגיעים מהמזון, מהאויר, מהמים, רעלים שמצטברים בעקבות רגשות שלא מעובדים נכון, קרינה והרשימה עוד ארוכה.

הגוף שלנו מייצר פסולת, כלומר רעלים כל הזמן, גם אם אכלנו הכי בריא שיש עדיין הגוף חייב לייצר פסולת, כמו שהזכרנו בהתחלה, זהו חילוף חומרים בסיסי בגוף.

מה שכן לא נרצה להעיק עליו עם פסולת חיצונית עודפת ממזון מעובד, קרינה, רגשות לא מעובדים נכון ועוד.

כתבה שפירסמתי ברוזמרין מגזין בריאות. על ניקוי רעלים, איך הגוף מפנה פסולת וכלים שאפשר להתחיל איתם.

אירוח בפודקאסט בריאות גוף ונפש של איריס שפירא וגל דרורי

קליניקה רפואית

שיחת ייעוץ מפגש אבחון בניית תפריט ליווי לשינוי אורח חיים

למי זה טוב?

טיפול בכאב מערכת החיסון  חרדות וסטרס רפואת נשים ועוד

דילוג לתוכן