קליניקה לרפואה סינית

על הרפואה  סוגי טיפולים  מצבים רפואיים

דיקור סיני

שיטת טיפול סינית עתיקה שמתבצעת עם מחטים דקיקות על פני מרידיאנים, שהם ערוצי האנרגיה בגופנו ועליהם פזורות נקודות. לכל נקודה יש תפקיד שונה: עידוד הפרשת אנדרופינים, השפעה על האיברים בגוף, הקלה על כאבים ועוד.

הצ׳י מניע את האיברים והחומרים בגופנו, הצ׳י הוא אנרגיית החיים – כוח החיות. בזכותו הלב פועם, הריאות מכניסות ומוציאות אויר, הקיבה מעכלת את המזון. בלי הצ׳י הגוף הוא חומר נטול חיים, הצ׳י מניע לנו את האיברים.

הדיקור התגלה בסין לפני 3000 שנה. מצאו אז שמגע ותנועה בנקודות מסויימות, עוזר לרפא מחלה או כאב במקום אחר בגוף וגם במקום עצמו. 

הדיקור עוזר להניע / לחזק את הצ׳י במצבים בהם הגוף מרוב עומס, מתח, לחצים, תזונה רוויה ברעלים, שינה לא איכותית ועוד מצבים שגורמים לצ׳י בגוף להיתקע.

טווינא

טווינא היא שיטת עיסוי עתיקה שמקורה בסין. פירוש השם ׳טווינא׳ הוא ׳למשוך ולתפוס׳ ועל זה מבוססות הטכניקות השונות בטווינא. הטיפול מתבצע עם בגדי כותנה נוחים ומאווררים.
בקליניקה לרוב אני משלבת את הטווינא כחלק מטיפול בדיקור כי השילוב של שניהם יחד הוא שילוב מנצח אבל ניתן לקבל טיפול טווינא בלבד.

הטיפול בטווינא מתמקד באיזורים בהם נרצה לרכך שרירים מכווצים ולהניע את הדם, הצ׳י ונוזלי הלימפה ולשפר טווחי תנועה במפרקים. העבודה בטווינא היא נקודתית וממוקדת בשונה מעיסויים שונים בהם העבודה היא יותר שטחית.

הטווינא יכולה להועיל במגוון מצבים רפואיים – מתח נפשי, נוקשות שרירים, כאבים אורתופדיים, קשיי שינה, עצירות ועוד.

ייעוץ תזונתי ושינוי אורח חיים

דרך תזונה טבעית, טבעונית, נקייה ובריאה ובנוסף שמירה על כללי הבריאות הטבעית הנוספים כמו: חשיפה לשמש, שינה מספקת, הפגת מתחים, נשימות, פעילות גופנית, זרימה רגשית ועוד, ניתן לאפשר פינוי מספק של רעלים ובכך לעודד את הגוף לשגשוג ופריחה.

הייעוץ מתבצע בקליניקה או בזום, אורך כשעתיים שבהן אנחנו עושים אבחון מדוייק, ודנים יחד בסיבות שגרמו ליציאה מאיזון, בונים תפריט מותאם אישית של תזונה טבעית ואורח חיים בריא ומאוזן.

ייעוץ תזונה טבעית מתאים לבעיות כרוניות ואקוטיות, עייפות, מעי רגיז, כאבים באיזורים שונים, מחלות אוטואימוניות, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם וכל מחלות השפע שמאפיינות את העידן המערבי.

ניתן גם לבנות תוכנית הכוללת ליווי חודשי בו אנחנו מבצעים שיחות שבועיות ומדברים על הקשיים שעולים במהלך הדרך ומדייקים יחד את העשייה.

קערות טיבטיות וקולנים

הם שני כלים מופלאים שמונחים על הגוף ומפיקים צלילים עדינים ורטטים עמוקים שמעודדים תנועה של צ׳י. הקולנים והקערות משתלבים כחלק מטיפולי המגע בקליניקה.

הקולנים הם מעין מזלגות שמונחים על נקודות שפזורות על גבי המרידיאנים וגורמות לשפעול שלהן.
הן יוצרות רטט עמוק שמורגש באיזור שעליו הוא מונח וקצת מסביבו, הם יוצרים תחושה מאד מרגיעה ומרפה.

הקערות הטיבטיות הן כלי טיפולי מדהים, הצלילים שלהן חודרים לתוך הרקמות ומשרים רוגע. הן יוצרות זמן הדהוד רב ובכך יכולות לאפשר לפתוח חסימות אנרגטיות, לשחרר מתחים ולגרום לתחושה של ריחוף.

כוסות רוח

שיטת טיפול מסורתית בת אלפי שנים במגוון תרבויות בעולם.
הכוסות מונחות בוואקום על העור באיזורים שבהם הצ׳י תקוע ונוצר כאב – גב תחתון, צוואר, שכמות, כתפיים, ברכיים.

המשיכה של העור מביאה לתנועה של הרקמה, הנעה של הדם, הצ׳י ונוזלי הלימפה ובכך לשפר ולחדש את הרקמה. לעיתים הכוסות משאירות סימן אדום שעובר אחרי מספר ימים.

את הכוסות אני משלבת בקליניקה כחלק מהטיפול השלם בהתאם למצב המטופלת.

קליניקה רפואית

טיפול אינטגרטיבי צ'י ואנרגיה  פילוסופיה ועקרונות

למי זה טוב?

טיפול בכאב מערכת החיסון  חרדות וסטרס רפואת נשים ועוד